מכינה או שיפור בגרויות?

מי שניצב בפני ההחלטה החשובה והמהותית של הרשמה ללימודים אקדמיים לבטח דואג לוודא מבעוד מועד האם הוא עומד בתנאי ההרשמה והקבלה – ממוצע תעודת הבגרות והציון בבחינה הפסיכומטרית. כיום ניתן לבצע חישובים מהירים על מנת לדעת מה המצב של כל מועמד וכך הוא יכול להחליט מה עליו לעשות על מנת לשפר את הסיכויים שלו להתקבל לחוג הלימודים שבו הוא מעוניין. לצורך כך יש שני מסלולים אפשריים – הרשמה למכינה או שיפור הציונים בתעודת הבגרות. ללא ספק – שיפור ציוני הבגרות עדיף בהרבה, מיד נראה מדוע.

מהי מכינה?

מכינה – כשמה כן היא – זו תכנית שמכינה את הסטודנטים לקראת הלימודים במוסד הלימוד האקדמי (יש מכינות גם באוניברסיטאות וגם במכללות השונות). ברוב המקרים – יש מכינות שונות המיועדות עבור מסלולי לימוד שונים וניתן בהן דגש על המקצועות שחשובים הדרושים על מנת להתקבל ולהצליח בלימודים האקדמיים. כך מכינה לבית הספר לרפואה תהיה שונה באופן מהותי מהמכינה לקראת לימודים בנושאים כמו מדעי החברה או אפילו מדעים מדויקים. באופן כללי ניתן לומר שהמכינה מתאימה למסלול ספציפי ואם במהלך הלימודים הסטודנט משנה את דעתו – ייתכן ויהיה עליו להתחיל את הלימודים מחדש במכינה אחרת.

היתרונות של שיפור הבגרויות

מכיוון שציוני תעודת הבגרות הם תנאי בסיסי להרשמה וקבלה לכל מוסד לימוד – הרי שבעזרת ציונים אלה אפשר לבחור כל מסלול או מקצועי לימודים. כאשר מלכתחילה נרשמים לאוניברסיטה או למכללה עם ממוצע ציונים גבוה – הרי כל הדלתות פתוחות והתלמיד יוכל לבחור כל מסלול לימודים שירצה. במידה ושינה את דעתו בעיצומה של תקופת ההרשמה או בהמתנה לקראת תחילתה של שנת הלימודים – יוכל לשנות את בקשתו ובהתבסס על ממוצע הציונים שלו הוא אפילו יידע בו במקום האם התקבל או לא. ממוצע הציונים יאפשר לו להחליט אילו מסלולים רצויים ואילו לא והוא לא יהיה כבול למסלול מסוים כבר בהתחלה.

אז במה לבחור?

אין ספק ששיפור ממוצע הציונים של תעודת הבגרות הוא אפשרות שעדיפה בהרבה מתוך כמה וכמה בחינות. מה שהכי חשוב הוא להשאיר את כל האפשרויות פתוחות ולא לחסום את עצמנו משינוי דעה או החלפה של מסלול הלימודים שבוחרים. כאשר מסתמכים אך ורק על תעודת הבגרות היא משמשת כעוגן מול המוסד ובהתבסס עליה אפשר לבחור את המסלול המתאים, להחליף את הבחירה או אפילו לבטל את ההרשמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *