חשיבות בגרות באנגלית

רצוי מאד שכל תלמיד תיכון ישקיע את מירב המאמצים כדי לעבור בהצלחה את בחינות הבגרות, בציון כמה שיותר גבוה. יש מקצועות שהחשיבות שלהם אפילו גדולה יותר מאחרים, כאלה שיתרמו לו גם בעתיד. לימודי אנגלית עונים על ההגדרה הזו בדיוק, כאשר ציון גבוה בהם מהווה פתח עיקרי ללימודים אקדמיים, וכל זאת עוד בלי להזכיר את החשיבות של ידיעת השפה בעולם בו אנו חיים.

בישראל נוהגים ללמוד אנגלית כבר מגילאים מוקדמים בבתי הספר, אבל רצוי שלא להסתפק בכך אלא לחשוב תמיד איך משפרים ומפתחים את השליטה באנגלית. כפי שתראו מיד, רמת אנגלית גבוהה חשובה מאד לכל אחד, עקב מספר סיבות עיקריות.

המטרה: להתקבל ללימודים אקדמיים

הסיבה הראשונה בגינה חשוב להשקיע כמה שאפשר במלאכת לימוד אנגלית לילדים או לימוד אנגלית לתלמידי תיכון היא שהאנגלית מהווה חלק מרכזי מאד מציוני הבגרות שלנו. כאשר מוציאים ציון גבוה באנגלית מורחבת ברמה של ארבע או חמש יחידות, מקבלים בונוס נכבד מאד שמעלה את ממוצע הבגרויות בצורה משמעותית. בדרך זו מגדילים את סיכויי הקבלה למקצועות נקודתיים, יחד עם האפשרויות ללימודים גבוהים כמכלול.

זאת ועוד, בהרבה מאד תחומים לימודיים אנגלית ברמה גבוהה היא דרישת חובה. המקצועות הללו בהחלט יכולים להיות אלה הנחשקים ביותר, למשל לימודי מחשבים או הנדסה. הסיבה היא שמקצועות אלה מבוססים במידה רבה על אנגלית (למשל קריאה של מאמרים אקדמיים), כך שאנגלית ברמה גבוהה, כפי שמבוטאת בציון בגרות גבוה, היא דרישת חובה על מנת להתקבל אליהם. אגב, יש גם מקומות תעסוקה שדורשים ציון מינימלי כלשהו בהשלמת בגרות באנגלית כתנאי קבלה מרכזי אליהם.

אי אפשר בלי אנגלית

גם בלי קשר ללימודים האקדמיים, לימוד אנגלית לילדים הוא צעד מומלץ בכל מקרה. האנגלית היא השפה הבינלאומית הרלוונטית ביותר עבורנו, כזו שתיתקלו בה כמעט בכל מקום: בטיולים הנערכים במדינות רבות בעולם (זוהי השפה העיקרית בה ניתן לתקשר עם המקומיים או עם מטיילים אחרים באינספור יעדים), בתכנים טלוויזיוניים או קולנועיים שכולנו נחשפים אליהם, בשירים, בספרים ובהרבה מאד דברים אחרים. ידיעת האנגלית היא במידה רבה הפתח שלנו להיות "אנשי העולם הגדול", ואחד הכלים החשובים ביותר בארגז הכלים המשמש אותנו לתקשורת בין אישית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *