לימודי עיצוב תעשייתי

חושבים על לימוד עיצוב תעשייתי? מדובר על תחום שדורש ידע מקצועי לצד כשרון מולד בתחום. אם אתם מתאימים – יש לכם סיכוי טוב להצליח!

חולמים על מוצרים שאתם תמציאו אותם בעצמכם? אוהבים לחשוב מחוץ לקופסא לכנן בעצמכם מגוון פריטים? כדי להפוך את הכישרון הזה למקצוע מכניס עליכם לעבור תקופת לימודים. במהלך הלימודים ילבנו נושאים שונים ואתם תרכשו את הידע הנדרש. כך תכירו את התחום ותדעו כיצד ליישם ולהמציא מוצרים בשטח. מלבד זאת יפתחו במהלך הלימודים הכישורים הנדרשים ויירכשו שיטות עבודה למציאת שיטות עבודה יעילות.

על תנאי הקבלה ועל הלימודים

מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון מסלולים וקורסים שמקנים ללומדים ידע רב לצד יכולות מפותחות וטכניקות יעילות. אחד התחומים המבוקשים הוא תחום העיצוב התעשייתי. בוגרי בתי הספר לעיצוב יוצאים עם יכולת אמתית של תכנון מוצר ויצירתו החל משלב האפס ועד לשלב הסופי של הייצור המעשי. המטרה היא ליצור מוצרים מועילים ושימושיים.

הדרישות ההתחלתיות הן: תעודת בגרות מלאה, הצגת תיק עבודות וכן ראיון אישי מול אחד מאנשי הצוות. יש מוסדות בהם יעברו המועמדים מבחן פסיכומטרי שיבחן את היכולות ואת הכישורים שלהם בהלימה לתחום הספציפי. הנוהל הזה נועד לבחון את ההתאמה של המועמד למקצוע. והוא מוודא כי לו סיכויים להצליח בתחום.  לימודי עיצוב תעשייתי ניתן ללמוד במספר בתי ספר שמציעים לימודים מקצועיים מטובי המומחים בתחום. לא כל אחד מתאים ללמוד את המקצוע, ולכן מוסדות הלימוד מעמידים תנאי קבלה בסיסיים עבור מי שמתעניין בתחום. הקבוצות מתגבשות מתלמידים שעברו את תנאי הסף והם נמצאו מתאימים לתחום המדובר.

במהלך הלימודים יכירו התלמידים תוכנות שונות שמשמשות עבור העיצוב התעשייתי. יושם דגש על תכנון יעיל ונוח לשימוש במוצר, על המראה של המוצר ועל מידת הצורך הקיים בשוק. כאמור, לשם ייצור מוצר מוצלח ושימושי צריך יצירתיות רבה הרבה מעוף. כך ניתן לרתום את הידע המקצועי לטובת העיצוב של המוצר. לשם השלמת הלימודים יהיה על הלומדים להגיש עבודות ולצע מטלות לימודיות שונות.  הלימודים נמשכים כארבע שנים במרבית המוסדות. במהלך השנים הללו יעשו הלומים כברת דרך משמעותית עד שהם מגיעים לנקודת היעד – כאשר יכולת תכנון והנדסת מוצרים נמצאת בידיהם.

 

השלמת בגרויות, לימודי פסיכומטרי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *